Hodinky s mechanickým teploměrem Ball Engineer Hydrocarbon TMT - Chronomag.info
    Marigold.cz         Chronomag.info         Přehled.net    

ChronomagChronomag.info - svět hodinek jako pánských šperků

Reklama:
Tisk digitálních fotografií
Zadání přes web přímo z vašeho počítače. Formát 9 cm za 4.90 Kč!

Hodinky s mechanickým teploměrem Ball Engineer Hydrocarbon TMT

Hodinářská firma Ball je spojena s historií americké železnice, pro niž byly od roku 1891 vyráběhy hodinky s touto značkou. Dneska už se sice vlaky řídí jinými hodinkami, ale Ball si svoji slabost pro americkou železnici zachoval a většina jeho hodinek je tak či onak se železnicí spojována. Nový zajímavý kousek patří do modelové řady Engineer a jmenuje se Hydrocarbon TMT - to proto, že je vybaven teploměrem. A protože hodinky Ball jsou obecně zajímavé, řekneme si něco i o této značce.


Na hodinkách Ball vyniká především skvělé noční nasvícení. Právě luminiscence popisek na displeji je starou bolístkou většiny moderních hodinek, protože se zpřísněním norem radioaktivního vyzařování už dávno popisky nezáří tolik, jako kdysi. Ball ovšem nešel cestou tritiové luminiscence, ale samonapájecích plynových mikrotrubiček, které mají stonásobnou jasnost proti běžným přípravkům. Tyto mikrotrubičky se vkládají do jednotlivých prvků, které mají ozařovat, jak vidno na obrázku a celkový dojem je pak mnohem lepší. Pokud vás tedy unylé světlo normálních hodinek neuspokojuje, podívejte se do nabídky Ball. Protože trubičky jsou trubičky a nelze je ohýbat, jsou všechny svítící prvky složeny z přímek, což dalo takto podsvíceným Ball hodinkám další charakteristický rys — nemají žádná kulatá čísla, všechna čísla jsou tvořena přímkami.

Mikrotrubičky

Další výhodou hodinek Bell je zvláštní uložení a úprava pro odolnost vůči elektromagnetickému poli, na železnici vlastnost docela důležitá.

Ball Engineer Hydrocarbon TMT

Nyní zpět k modelu Ball Engineer Hydrocarbon TMT. Senzorem teploměru je v tomto případě klasický bimetalový pásek a tedy měření je založeno na rozdílu teplotní roztažnosti dvou kovů. Teplotní rozsah, který dokáže teploměr indikovat leží mezi -35 stupni celsia až plus 45 stupni. Aby se dala teplota odečítat i v noci, je každých patnáct teplotních stupňů nasvíceno mikrotrubičkou. Problémem teploměru je, že měří teplotu uvnitř hodinek, kterou může ovlivňovat teplota zápěstí nositele hodinek. Proto výrobce doporučuje pro změření přesné teploty okolního prostředí hodinky z ruky sundat a teplotu odečíst po deseti minutách.

Hodinky jsou vybaveny samonátahovým strojkem Ball kalibr 9018, mají průměr 40 mm a hloubku 15,2 mm, pouzdro z ušlechtilé oceli, jednosměrně otočná luneta. Sklíčko hodinek je safírové, hodinky jsou odolné do tlaku 300 metrů vodního sloupce a přetížení 7500 G. Datumovku mají na pozici jedna. Korunka hodinek je chráněna proti vylomení a poškození speciální závorou, dalším prvkem typickým pro hodinky Ball z řady Engineer. Vidno na obrázku po straně.

Takhle vypadá uzávěr korunkyHodinky Ball doporučuji pozornosti ještě z jiného důvodu — jsou cenově poměrně příznivé a ceny těch nejlepších se pohybují v řádu 1500 dolarů. Kolik budou stát hodinky s teploměrem, ale není známo a u nás se bohužel tyto hodinky neprodávají, alespoň co vím.

Web Ball Watch je zde.

Takhle vypadají hodinky ve tmě a celkový pohled




Komentáře

TrackBack URL: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/138398


Přidání komentáře...


Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis komentáře:


Text: